Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Beindult a szankció-háború az unió és Oroszország között és eljött az idő, amikor színt kellett vallani. Orbán roppant ravasznak hitt hintapolitikájának elszakadt a tartókötele, s ő a földre zuhant.
„Persze Putyin már az elején bevitte az erdőbe legjobb magyar tanítványát, hűséges szövetségesét. A 10 milliárd euró ugyanis valójában döntően rubel hitel lenne, amit az orosz költségvetés orosz cégeknek folyósítana és a magyarok természetesen euróban fizetnének meg. A feltételes mód tobzódása azért tűnik indokoltnak, mert Orbánék pechére közbejött az ukrán válság, hivatalosan tagadott, de mindenki által tudott orosz beavatkozással. Beindult a szankció-háború az unió és Oroszország között és eljött az idő, amikor színt kellett vallani. Orbán roppant ravasznak hitt hintapolitikájának elszakadt a tartókötele, s ő a földre zuhant. Brüsszel a szankciók mellett keményen fellépett az orosz gázóriás, a Gazprom ellen is, gazdasági erőfölénnyel való visszaéléssel vádolja, a magyar atombizniszt pedig az oroszokkal kötött szerződései, a titkosítás és a tender hiánya miatt kezdte vizsgálni. Orbánék megérezték a bajt, igyekeztek hűség esküt tenni Brüsszelnek Ukrajna ügyében.”